Ściany szklane

Biurowe ścianki szklane

Szklana ściana jest wyjątkowo elegancką forma architektury wnętrz. Dzięki swej transparentności idealnie pasują zarówno do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesny sposób, jak i również do klasycznych stylizacji, gdzie dopasowuje się do tradycyjnego wyposażenia. Szklane ściany od wielu lat są standardem w biurach oraz firmach. Od niedawna stają się również wysoce pożądanym elementem w architekturze wnętrz w pomieszczeniach prywatnych, mieszkaniach i domach. Zabudowa szklana ze szkła hartowanego jest równie bezpieczna, jak ściany z tradycyjnych materiałów budowlanych, a przy tym pozwala na uzyskanie eleganckiego efektu wizualnego. 

Ściany szklane dają przede wszystkim możliwość odcięcia się od kontaktów, przynajmniej wzrokowych. Dzięki obecności przegród szklanych znacznie łatwiej jest się skoncentrować niż wówczas, gdy na sporej przestrzeni znajduje się wiele niewydzielonych stanowisk pracy.

Najważniejsze zadanie, a jednocześnie atut ścianek akustycznych to tłumienie dźwięków. Ma to ogromne znaczenie w przestronnych pomieszczeniach, w których pojawia się pogłos, niepożądany z wielu względów.

Zakres wykorzystania szkła w architekturze jest właściwie bezgraniczny. Zabudowy szklane znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się nowoczesny design, przestrzeń, estetyka oraz ekologia. Systemy szklane są uniwersalne, ponieważ doskonale sprawdzają się w centrach handlowych, obiektach biurowych i usługowych, również w budownictwie indywidualnym.

 

   Masz pytania dotyczące realiacji?

Zadzwoń

lub 

Napisz

 Ściany i drzwi loftowe

Wystrój w loftowym stylu jest surowy i niebanalny, ale wbrew pozorom bardzo przytulny, dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem architektów oraz osób zajmujących się wystrojem wnętrz. Chcąc urządzić mieszkanie w stylu loftowym, warto postawić na dużą ilość światła, duże lampy oraz meble z historią.

Ścianki działowe wykonane ze szkła i metalu doskonale wpisują się w loftowy styl. Ściany loftowe mogą tworzyć zamknięte pomieszczenia, odgradzać tylko jego część lub być zamontowane na kółkach, dzięki czemu stanowią swego rodzaju drzwi. Duże tafle szkła montowane są na bezpiecznych stalowych ramach w dowolnych wymiarach i kolorze dobranym z upodobaniami klienta. Wypełnienie szkłem transparentnym lub mlecznym. 

Drzwi loftowe, znane również jako drzwi industrialne, są coraz modniejszym rozwiązaniem w wysokich mieszkaniach i nowoczesnych domach. Chętnie wybierane ze względu na design i przeszklenia, które dają optycznie większą przestrzeń pomieszczeń. Drzwi industrialne nadają wnętrzu niepowtarzalną atmosferę oraz elegancję, przeszklenia natomiast skutecznie oddzielają strefy, zapewniając jednocześnie dodatkowe doświetlenie pomiędzy nimi. Drzwi szklane Przepuszczają dużą ilość światła, nadają pomieszczeniu lekkości. To szczególnie ważne, gdy mamy „ciemne” łazienki, kuchnie lub przedpokoje.

Wszystkie nasze realizacje dostosowane są do potrzeb klienta. W swoich projektach odnosimy się do tradycyjnej, industrialnej estetyki, ale nie boimy się wcielać w życie nowych pomysłów i rozwiązań.
 

 

   Masz pytania dotyczące realiacji?

Zadzwoń

lub 

Napisz